Trzy kolejne osoby z powiatu zakażone koronawirusem

Trzy kolejne osoby z powiatu zakażone koronawirusem

Tym razem wirus zaatakował w dwóch gminach.
  • 12 lipca, 2020
  • 09:09
Foto: Pixabay

Wprawdzie w powiecie wadowickim przypadków zakażenia koronawirusem nie przybywa tak szybko, jak w niektórych innych, jednak wciąż pojawiają się nowe. Trzy najnowsze dotyczą dwóch osób z gminy Andrychów i jednej z sąsiedniej gminy Wieprz.

 

W sumie od początku epidemii zarażeniu uległo 43 mieszkańców powiatu wadowickiego, z których dotychczas wyzdrowiało 26. Dwie osoby zmarły. Oto sytuacja w poszczególnych gminach:

Andrychów – 13 zakażonych, w tym 2 ozdrowieńców, 5 osób hospitalizowanych, 2 osoby w izolatorium, 4 osoby w izolacji domowej,

Brzeźnica – 6 zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba zmarła,

Kalwaria Zebrzydowska – 5 zakażonych, w tym 4 ozdrowieńców, 1 osoba nie żyje,

Lanckorona – 7 zakażonych, wszyscy już wyleczeni,

Mucharz – 4 zakażonych, w tym 2 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej,

Spytkowice – 1 zakażony i już wyleczony,

Tomice – 1 zakażony i już wyleczony,

Wadowice – 1 zakażony i już wyleczony,

Wieprz – 5 zakażonych, w tym 3 ozdrowieńców, 1 osoba w izolacji domowej, a 1 osoba w szpitalu.

Jeśli chodzi o całą Małopolskę, na jej terenie bardzo szybko przybywa zakażonych, natomiast znacznie mniej pacjentów zdrowieje. Od czasu naszej ostatniej informacji na ten temat wykryto koronawirusa u 82 osób. Największą część z nich stanowią mieszkańcy powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza. W tym regionie liczba zakażonych już od jakiegoś czasu gwałtownie wzrasta. Władze powiatu nowosądeckiego uważają, że taką sytuację spowodowały trzy wesela. Uroczystości odbyły  w Nawojowej, Podegrodziu i Nowym Sączu, a uczestniczyło w nich w sumie kilkaset osób. Ale zakażonych przybyło też w wielu innych powiatach. Nowych ozdrowieńców jest natomiast tylko 23.

Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 2048 osób, z których wyzdrowiało 1368. Z zakażeniem zmaga się aktualnie 630 pacjentów.

Zobacz również: Dobre wieści z powiatu, złe z Małopolski

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook