Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Trzy zatrzymane prawa jazdy w jeden weekend

Trzy zatrzymane prawa jazdy w jeden weekend

W weekend, policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy zlekceważyli prawo.

Do pierwszego zdarzenia doszło 25 stycznia w Choczni, gdzie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Policyjny miernik prędkości wskazał 147 km/h, przy dopuszczalnej prędkości 60 km/h. To nie jedyny pirat drogowy, którego policjanci zatrzymali w tym dniu. W Stanisławiu Dolnym, kierowca fiata przekroczył dozwolona prędkość o 62 km/h. Mężczyzna poruszał się z prędkością 112 km/h. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi utracił również kierowca hondy, który wczoraj pędził przez Chocznię z prędkością 101 km/h.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Remonty w powiecie wadowickim. Tempo prac zaskakuje >>

Podziel się tym wpisem: