Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Uczeń LO w Andrychowie zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

Uczeń LO w Andrychowie zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

Wśród 22 uczestników z odległych zakątków Polski Bartłomiej Leśniak okazał się najlepszy.

Wspaniałe wieści z finału XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego- Bartłomiej Leśniak, uczeń klasy 3a I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie zwyciężył! W sali posiedzeń Sejmiku Śląskiego nasz mówca nie miał sobie równych! Wśród 22 uczestników z odległych zakątków Polski – Olsztyna, Warszawy, Poznania czy Czeskiego Cieszyna – Bartek okazał się najlepszy.

Tegoroczny temat wygłoszonych przemówień brzmiał: „Czasy walki o wolność ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć do lamusa?”. Przewodniczącym jury był Ryszard  Koziołek – polski literaturoznawca, historyk literatury, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W jury zasiadł także Michał Koźlik, redaktor polskiego radia i trzykrotny zwycięzca tego konkursu. Poziom wszystkich wystąpień był bardzo wysoki, a Bartek usłyszał mnóstwo słów uznania od organizatorów i jurorów.

Nagrodą w konkursie jest pięciodniowy wyjazd do Belgii. W parlamencie europejskim w Brukseli spotka się z premierem Jerzym Buzkiem. Opiekunką Bartka jest Pani Iwona Kaczmarek – nauczycielka języka polskiego i opiekunka teatru „C’est la vie”.

Warto wspomnieć, że andrychowskie liceum już raz miało laureata tego konkursu – był nim w 2015 roku Karol Nowak, obecnie student prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Zobacz również << Domówka u Soni Bochosiewicz >>

Podziel się tym wpisem: