Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Uroczyste świętowanie 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II w zmienionej formie

Uroczyste świętowanie 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II w zmienionej formie

Zapoznajcie się z programem na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, którego głównymi bohaterami będą m.in. gwiazdy polskiej estrady, wadowiccy artyści i… gołębie!

Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II, które w dniach 16-24 maja miały obfitować w wiele ogromnych wydarzeń sportowo-kulturalnych i w których miało wziąć udział tysiące osób z całego świata, z wiadomych względów zostały odwołane. Wadowice nie zrezygnowały jednak z hucznego świętowania niezwykłego 100-lecia. Wspólnie z Telewizją PolskąPapieskim Muzeum, Bazyliką Ofiarowania NMP oraz wieloma wadowickimi instytucjami.

Gmina przygotowała szereg alternatywnych pomysłów. Zamiast na wadowicki rynek, wystarczy usiąść wygodnie przed telewizorem. Wszystkie eventy zostaną przeniesione do sieci i będzie można je śledzić za pośrednictwem mediów telewizyjnych oraz internetowych.

17 MAJA [NIEDZIELA]  – oglądaj w TVP

W tym dniu Wadowice staną się centralnym punktem na mapie programowej Telewizji Polskiej, która przez cały dzień będzie się łączyć z papieskim miastem. O 10:30 w TVP1 rozpocznie się transmisja z Mszy św. w Bazylice Ofiarowania NMP. W samo południe w TVP Kraków usłyszymy „Głos regionów” prosto z Wadowic. Godzinę później w TVP1 będziemy mieli okazję obejrzeć transmisję z koncertu w Papieskim Muzeum „Urodziłem się w Wadowicach”, z udziałem wielu gwiazd polskiej estrady, m.in. Janusza RadkaKatarzyny MośMacieja MiecznikowskiegoAni Wyszkonibraci Golców, oraz Haliny Młynkowej. To będzie pierwsza część niezwykłego muzycznego widowiska, nadawanego jednocześnie z czterech bliskich sercu Ojca Świętego miast: Wadowic, Krakowa, Częstochowy oraz Gdańska. Relacja z drugiej i trzeciej części koncertu pt. „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II” w telewizyjnej jedynce zaplanowana jest w godzinach 17:30 oraz 21:30.

18 MAJA [PONIEDZIAŁEK] – oglądaj w Internecie

18 maja to data urodzin św. Jana Pawła II. Jak co roku, w tym dniu zaplanowano uroczystą sesję Rady Miejskiej. Będzie to wyjątkowe posiedzenie, podczas którego burmistrz Bartosz Kaliński przyzna papieskie medale honorowe osobom, które miały szczególny udział w upowszechnianiu ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania Jana Pawła II.

Pomimo stanu epidemicznego nie zrezygnowano z tortu. Tym razem jednak nie będzie możliwości pokrojenia go i rozdania mieszkańcom. W tym roku miasto zdecydowało, aby kilkaset porcji przekazać dla wadowickich Domów Pomocy Społecznej. Wcześniej jednak będzie zaprezentowany w sieci.

Po połydniu odbędzie się  premierowa publikacja niezwykłego teledysku „Moje Miasto Wadowice”, stworzonego specjalnie na 100-lecie Urodzin Ojca Świętego.

O godzinie 17:00 z inicjatywy Papieskiego Muzeum cała Polska zaśpiewa „Barkę”, a na sam finał z placu Jana Pawła II zostanie wypuszczonych w niebo 100 gołębi!

Relacje oraz transmisje z poniedziałkowego świętowania można śledzić za pośrednictwem profili facebookowych Wadowice – tu wszystko się zaczęło oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Przypominamy również, że cały czas możecie brać udział w internetowych wydarzeniach, m.in. w akcji Twoje 100 sekund na stulecie.

Zobacz również << Bon turystyczny 1000 plus dla pracowników. Komu będzie przysługiwał? >>

Podziel się tym wpisem: