Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Uwaga na #FakeNewsy

Uwaga na #FakeNewsy

Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację.

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw – #FakeNews Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację.

Obecnie dostrzegamy kolejne „haniebne zachowania” – głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki – są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie. – Mówi Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz Państwa.

Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych. – Dodaje Rzecznik Prasowy Policji.

Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej.

Apelujemy o rozwagę, rozsadek, odpowiedzialność i unikanie paniki!

Poniżej przykładowe #FakeNews-y

Źródło: Policja.

Podziel się tym wpisem: