Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W Gminie Spytkowice oddano drogę po remoncie

W Gminie Spytkowice oddano drogę po remoncie

To już ostatni tegoroczny akcent związany z remontem dróg gminnych w Spytkowicach.

3 grudnia 2019 r. Wójt Gminy Mariusz Krystian oraz Kierownik Referatu Planowania, Przygotowania i Realizacji Inwestycji Marek Opyrchał w obecności inspektora nadzoru i przedstawiciela Wykonawcy tj. Przedsiębiorstwa Budowlano-Drogowo-Mostowego DROG-BUD dokonali odbioru przeprowadzonych robót na ul. Starowiejskiej i ul. Słonecznej w Spytkowicach.

Realizacja inwestycji polegała m.in. na robotach pomiarowych oraz rozbiórce istniejącej nawierzchni. Ponadto wykonane zostało profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonanie nowej podbudowy tłuczniem, a także wykonanie warstwy wiążącej, warstwy ścieralnej oraz poboczy.

Wartość inwestycji to blisko 400 tysięcy złotych. Zdecydowana część tej kwoty zostanie pokryta ze środków zewnętrznych. Przypomnijmy, 24 września 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Wadowicach Wójt Gminy odebrał z rąk Wicewojewody Małopolskiego Zbigniewa Starca dofinansowanie na przebudowę powyższych dróg gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Warto podkreślić, że w tym roku nowe nawierzchnie pojawiły się aż na 12 odcinkach dróg gminnych, co jest wynikiem historycznym. Łącznie w 2019 roku wyremontowano ponad 5 km nawierzchni za kwotę przekraczającą 2 miliony złotych.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x