Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W ostatnich dniach prawie 40 kierowców przekroczyło prędkość, dziewięciu z nich straciło uprawnienia

W ostatnich dniach prawie 40 kierowców przekroczyło prędkość, dziewięciu z nich straciło uprawnienia

Tylko w ciągu ostatnich dni suscy policjanci ujawnili kilkadziesiąt osób stwarzających zagrożenie na drogach.

Piękna pogoda oraz mniej pojazdów na drogach w czasie epidemii kusi uczestników ruchu drogowego do łamania przepisów. Tylko w ciągu ostatnich dni suscy policjanci ujawnili kilkadziesiąt osób stwarzających zagrożenie na drogach.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej w trakcie weekendu zatrzymali do kontroli 60 uczestników ruchu, z których aż 39-ciu przekroczyło dozwoloną prędkość. Podczas kontroli pojazdów policjanci w 9 przypadkach zmuszeni byli zatrzymać dowody rejestracyjne z uwagi na m.in. brak badań technicznych pojazdu lub niewłaściwy stan techniczny. W 38 przypadkach mundurowi wobec kierowców zastosowali pouczenia, a w 22 przypadkach kontrola zakończyła się ukaraniem mandatem karnym. Łącznie doszło do 4 kolizji drogowych, z których w dwóch przypadkach przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zatrzymano też jednego nietrzeźwego kierującego. Usiadł on za kierownicą samochodu m-ki Volkswagen, mając w organizmie prawie 2,5 promila.

W związku z epidemią policjanci ujawnili 2 osoby, które nie stosowały się do zakazu gromadzenia. Osoby te zostały przez policjantów pouczone. Osób niestosujących się do obowiązku zakrycia twarzy, policjanci ujawnili aż 58 na terenie całego powiatu. Szybko zastosowały się one do obowiązujących przepisów, dlatego też zostały pouczone.

Jak widać, na drogach nie brakuje zarówno piratów drogowych, jak i nietrzeźwych kierujących, a także osób popełniających inne wykroczenia. Suscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami, a do pieszych o obowiązku zakrywania twarzy.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Ostry spór w andrychowskim samorządzie >>

Podziel się tym wpisem: