Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W stanie upojenia alkoholowego zajmowała się córeczką

W stanie upojenia alkoholowego zajmowała się córeczką

Młoda matka z Przeciszowa upiła się niemal do nieprzytomności, choć miała pod opieką dziecko.
Foto: Pixabay

Takie sytuacje nie są wcale rzadkie. I tylko niektóre z nich wychodzą na jaw. Kobieta z Przeciszowa zajmująca się po pijanemu dziewięcioletnią córeczką, poniesie konsekwencje swego czynu tylko dlatego, że już wcześniej dała się poznać jako osoba, która nie radzi sobie w roli matki.

 

31-latka z Przeciszowa objęta była wsparciem asystentki rodziny, która regularnie ją odwiedzała. Ostatnio wybrała się do niej w minioną sobotę (2 stycznia) wieczorem, około 19.00. Gdy asystentka weszła do domu, z przerażeniem zobaczyła, że matka dziewięcioletniej dziewczynki z trudem trzyma się na nogach. I to bynajmniej nie z powodu zmęczenia, lecz wypitych trunków.

Policjanci, których natychmiast wezwała, poddali kobietę badaniu trzeźwości. Jak się okazało, matka miała w organizmie 3,5 promila alkoholu! Musiała naprawdę dużo wypić, by doprowadzić się do takiego upojenia. A przede wszystkim naraziła na niebezpieczeństwo córeczkę, którą miała pod opieką. Gdyby dziewczynce się coś stało, nie umiałaby odpowiednio zareagować. Ba, w tym stanie matka sama była zagrożeniem dla dziewięciolatki.

Kobiecie grozi do pięciu lat odsiadki za kratkami, a także ograniczenie lub utrata praw rodzicielskich. Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu podejmie decyzję o tym, kto będzie opiekował się dziewczynką. (eł)

 

Zobacz również: Pijana matka opiekowała się dziećmi

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x