Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W trakcie kontroli drogowej wpadki z narkotykami

W trakcie kontroli drogowej wpadki z narkotykami

W bagażniku auta policjanci znaleźli charakterystyczny susz roślinny w ilości ponad pół kilograma.

Prawie 600 gramów zabezpieczonej marihuany, kilka gramów kokainy, amfetamina oraz tabletki extazy to efekt kontroli drogowej, a później przeszukania mieszkania dwóch 24-letnich mieszkańców  powiatu suskiego. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Pierwszy z nich usłyszał zarzuty za posiadanie i handel narkotykami, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Drugiemu przedstawiono zarzuty posiadania substancji psychoaktywnej. Teraz Sąd może go skazać na 3 lata więzienia.

Zaczęło się od kontroli drogowej na ul. Podksięże w Suchej Beskidzkiej. Policjanci zatrzymali do sprawdzenia samochód m-ki Audi, w którym podróżowało dwóch mężczyzn. W bagażniku auta policjanci znaleźli charakterystyczny susz roślinny w ilości ponad pół kilograma.

Przy jednym z mężczyzn dodatkowo znaleziono biały proszek, który po sprawdzeniu testerem okazał się kokainą, natomiast u drugiego 24-latka małe zawiniątko, w którym według wskazań testera była amfetamina.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania u jednego z nich znaleziono dodatkowo 7 tabletek extazy. Resztę weekendu mężczyźni spędzili w policyjnych celach, a w poniedziałek usłyszeli zarzuty. Pierwszy z mężczyzn usłyszał  zarzuty  posiadanie i handel narkotykami, za co grozi mu do 10 lat więzienia. W ramach policyjnego dozoru będzie musiał meldować się w suskiej komendzie. Jego rówieśnikowi postawiono zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podziel się tym wpisem: