Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W Wadowicach inwestują na potęgę

W Wadowicach inwestują na potęgę

Na wiosnę przybędzie nowych atrakcji.
stadion MKS Skawa Wadowice
foto: facebook Bartosz Kaliński

Bartosz Kaliński – Burmistrz Wadowic, pochwalił się nowymi inwestycjami, które wkrótce będą kolejnymi wizytówkami papieskiego miasta.

Pierwsza w regionie tężnia solankowa już prawie gotowa. Obiekt już teraz prezentuje się pięknie, a na wiosnę będzie jeszcze piękniej, kiedy posadzimy tutaj nowe drzewa i trawę. Koszt inwestycji wyniósł blisko 700 tys. zł, z czego ponad połowę pozyskaliśmy z dotacji zewnętrznych – mówi Bartosz Kaliński

Tężnia solankowa z leczniczą tarniną będzie ogólnodostępna. Korzystanie z niej wykorzystywane jest w profilaktyce i leczeniu m.in. schorzeń górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej oraz ogólnego wyczerpania organizmu.

W ciągu godziny oddychania solankowym powietrzem w tężni pochłaniamy tyle jodu, co w trakcie trzech dni pobytu nad morzem! Otwarcie tężni już na wiosnę!

Zaawansowane prace trwają również na stadionie MKS Skawa Wadowice.

Osiem i pół tysiąca metrów kwadratowych sztucznej trawy bezzasypowej, która jest już na stadionie wygląda jak jasny dywan pokrywający murawę boiska.

Budowa najnowocześniejszego obiektu piłkarskiego w tej części Małopolski jest już na ostatniej prostej!

W ostatnich dniach zamontowaliśmy piłkochwyty wokół boiska i postawiliśmy cztery maszty, każdy o wysokości 24 metrów! Zostaną zamontowane na nich projektory ledowe, dzięki którym nocą będzie na murawie widno jak w dzień – cieszy się burmistrz Wadowic.

Zobacz również: Stadion Kalwarianki wizytówką sportową gminy

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x