Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W Wadowicach ruszyły nowe linie autobusowe

W Wadowicach ruszyły nowe linie autobusowe

Radni zdecydowali, że kursujące po mieście busy, od 16 stycznia będą już płatne.
Foto: UM Wadowice.

Wokół bezpłatnej komunikacji miejskiej w Wadowicach, która w efekcie końcowym stała się płatną, było wiele kontrowersji. Przypominamy, że na ostatniej sesji Rady Miasta w Wadowicach, Radni zdecydowali, że kursujące po mieście busy, od 16 stycznia będą już płatne. Zdecydowali również, że dodadzą dwie linie, dzięki czemu będą mogli się starać o dofinansowanie.

Gmina Wadowice za trzy linie przejazdów wydała 300 tys. zł, natomiast 75 tys. zł pozyskała Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Nowe busy będą jeździć na następujących liniach:

Wadowice – Zawadka – Chocznia – Wadowice
Wadowice – Jaroszowice – Wadowice
Wadowice – Zawadka- Wadowice

Busy te odjeżdżać będą z Dworca Autobusowego w Wadowicach, ale będą się zatrzymywać dla pasażerów na przystanku przy Placu Kościuszki. Cena biletów to 2 zł. Gmina ustaliła też 50 procent zniżki dla dzieci od 4 do 7 lat, dla uczniów i studentów do 26 roku życia oraz emerytów i rencistów.

Cena jednego biletu na każdej z tych trzech tras to 2 zł, a cena biletu miesięcznego w obrębie jednej linii to 80 zł. Przy zakupie biletu obowiązują wszystkie ulgi ustawowe. Natomiast 50% zniżki Gmina Wadowice ustaliła dla: dzieci od 4 do 7 lat, dla uczniów i studentów do 26 roku życia oraz dla emerytów i rencistów.

Dokładny rozkład jazdy oraz cennik biletów mogą Państwo zobaczyć Tutaj.

 

Zobacz również << Kalwaria Zebrzydowska opublikowała rozkład jazdy gminnej komunikacji >>

Podziel się tym wpisem: