Wadowice będą gospodarzem jednego z pięciu etapów Tour de Pologne

Wadowice będą gospodarzem jednego z pięciu etapów Tour de Pologne

To wielkie wydarzenie dla Wadowic, taka sytuacja będzie miała miejsce pierwszy raz w historii tego miasta.
  • 28 maja, 2020
  • 17:05

Tegoroczny Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia – wspólnie zadecydowali organizatorzy i Międynarodowa Unia Kolarska. Przesunięcie terminu i skrócenie wyścigu z siedmiu do pięciu etapów związane jest z pandemią koronawirusa. 77. Tour de Pologne będzie pierwszym wyścigiem etapowym w kalendarzu UCI World Tour po długiej przerwie.

To wielkie wydarzenie dla Wadowic, ponieważ po raz pierwszy w historii będzie miastem startowym 77. Wyścigu Tour de Pologne i jednocześnie jako jedno z pięciu miejscowości w Polsce.

Dzięki naszym staraniom Wadowice będą gospodarzem trzeciego etapu, który odbędzie się 7 sierpnia. Kolarze wystartują z wadowickiego rynku i pojadą w kierunku Bielska-Białej. Co ważne, Tour de Pologne będzie pierwszym wyścigiem UCI World Tour na świecie, zatem oczy telewizyjnych kamer z całego świata znów będą zwrócone na Wadowice – mówi burmistrz miasta Bartosz Kaliński.

W ostatnich dniach trwały intensywne prace Międzynarodowej Unii Kolarskiej i organizatorów wyścigu nad możliwością kontynuacji sezonu przerwanego w połowie marca. Na drodze wspólnych ustaleń nowy kalendarz przewiduje termin dla Tour de Pologne w dniach 5-9 sierpnia. Polski narodowy wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej tak, aby w kalendarzu znalazło się miejsce również dla innych zawodów, które ze względu na pandemię koronawirusa nie mogły się odbyć w planowych terminach.

To bardzo dobra wiadomość, która dodała nam sporo optymizmu. Wyznaczona data powrotu do kolarskiej rywalizacji jest ważna dla wszystkich – kolarzy i grup zawodowych, naszych sponsorów i partnerów, także dla kibiców. Jesteśmy w pełni przygotowani, aby przeprowadzić wyścig, ale oczywiście sytuacja jest stale monitorowana, a priorytetem pozostaje ochrona zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie wszystkich ograniczeń wprowadzonych przez władze. Tymczasem cieszymy się, że Międzynarodowa Unia Kolarska daje nam taką możliwość i pracujemy nad dostosowaniem trasy do nowych wymogów – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W najbliższych tygodniach Lang Team będzie współpracował z Międzynarodową Unią Kolarską, a także polskimi władzami, aby opracować optymalny scenariusz rozegrania 77. Tour de Pologne tak, aby wyścig stał na najwyższym poziomie organizacyjnym, a jednocześnie mieścił się w ograniczeniach wynikających z tej wyjątkowej sytuacji. Szczegóły dotyczące trasy zostaną podane wkrótce.

Zobacz również << Sejmik Małopolski apeluje o wsparcie turystyki >>

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
  • 8 lipca, 2020
  • 11:12