Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wadowice podejmują następne kroki w walce z koronawirusem

Wadowice podejmują następne kroki w walce z koronawirusem

Burmistrz miasta Wadowice wystąpił w wieczornym oświadczeniu.

Burmistrz miasta Wadowice Bartosz Kaliński wystąpił we wtorek (31.03) w wieczornym oświadczeniu w mediach społecznościowych, zapewniając mieszkańców całej Gminy, że władze dokonują wszelkich starań aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Bezpieczny Targ

To pierwszy krok na jaki zdecydowała się Gmina. Sprzedaż na placu Bohaterów Getta oraz obok elektrowni ze względów sanitarnych była niemożliwa, dlatego została przeniesiona na plac Kościuszki. Handel będzie się odbywał z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, będzie możliwość sprzedaży w pierwszej kolejności przez osoby, które do tej pory handlowały na placu Getta. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 502-694-567.

Dezynfekcja Wadowic

Gmina zapewni także jak najczęstszą dezynfekcję najbardziej ruchliwych miejsc do których należą w pierwszej kolejności:
– dworce,
– wiaty przystankowe,
– alejki,
– chodniki,
– wejścia do klatek schodowych na osiedlach.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 606-316-882.

Odroczenia Podatkowe

Każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie. Zgodnie przepisami ordynacji podatkowej w przypadku trudnej sytuacji finansowej przedsiębiorstw spowodowanej obniżeniem przychodów ze względu na stan epidemi można spodziewać się, że takie przypadki będą rozpatrywane pozytywnie, z możliwością kilkumiesięcznego odroczenia terminów płatności podatków od nieruchomości. Podobne postępowanie można będzie zastosować do odraczania terminów płatności umów dzierżawy.
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 608-196-506.

Wszystkie Gminy powiatu wadowickiego starają się zapewnić bezpieczeństwo swoich mieszkańców ale pamiętajmy, że bardzo wiele zależy też od nas samych. #ZostańWDomu

Zobacz również << Sprawdź czy e-PIT dotyczy Ciebie. Zrób rozliczenie, bez wychodzenia z domu >>

Podziel się tym wpisem: