Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

WCK wybrało zwycięzcę konkursu “Historia jednego zdjęcia”. Najciekawsza okazała się wycieczka do Iranu

WCK wybrało zwycięzcę konkursu “Historia jednego zdjęcia”. Najciekawsza okazała się wycieczka do Iranu

Wadowickie Centrum Kultury otrzymało wiele fotografii i interesujących wspomnień.

Ostatnie wyzwanie, zorganizowane przez Wadowickie Centrum Kultury #WCKchallenge poruszyło grono ludzi. Z tej przyczyny zdecydowano o utworzeniu kolejnego internetowego konkursu, tym razem z nagrodami. Tematem zabawy była “Historia jednego zdjęcia”. Wystarczyło wrzucić zdjęcie z podróży i dołączyć ciekawą historię z nim związaną.

WCK otrzymało wiele fotografii i interesujących wspomnień. Wybór nie był łatwy jednak ostatecznie komisja zdecydowała się nagrodzić Kingę Basę. Zwyciężczyni otrzymała biografię Krzysztofa Wielickiego “Piekło mnie nie chciało” wraz z autografami autorów Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego oraz Krzysztofa Wielickiego.

Poniżej przedstawiamy historię  zwycięskiego zdjęcia:

“Podczas mojej podróży autostopowej po Iranie, kiedy razem z Kubą przemierzaliśmy stopem górzysto – pustynne tereny Iranu, zatrzymał się tir a w nim Irańczyk z nieopisaną radością, że spotkał nas na swojej drodze i może podwieźć kawałek. Kierowca ciężarówki zaprosił nas na wyśmienity posiłek i aromatyczny czaj.
Kiedy wspólna trasa zmierzała ku końcowi, Irańczyk wyciągnął kilka drogocennych pierścieni z małego pudełeczka i zaczął wkładać po kolei każdy z pierścieni na palec Kuby.
Wybrał najbardziej dopasowany i podarował go Kubie, mówiąc “Teraz jesteśmy przyjaciółmi Wy z Polski i ja z Iranu.”
Na koniec naszego spotkania, wysiadł razem z nami stanął na drodze i złapał dla nas następnego stopa w kolejny odcinek naszej podróży”

A Wam jak się podoba nagrodzone wspomnienie? Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi historiami ilustrującymi fotografie klikając tutaj.

Źródło: WCK.

Zobacz również << Kalwaria Zebrzydowska odwołuje wszystkie zaplanowane wydarzenia na ten rok >>

Podziel się tym wpisem: