Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Weekendowe podsumowanie – siedmiu kierowców bez prawa jazdy

Weekendowe podsumowanie – siedmiu kierowców bez prawa jazdy

Mimo, że policjanci cały czas ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach i przypominają, że nadmierna prędkość może być przyczyną tragedii, na drogach nie brakuje piratów drogowych.

Tylko w weekend, na terenie powiatu wadowickiego, policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy aż siedmiu kierującym. Przekroczyli oni dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W piątek (9 maja) w Choczni, mundurowi zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących. Pierwszy z nich, kierowca bmw, przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Kolejnym piratem drogowym okazał się kierowca seata. Miał na liczniku 154 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 60 km/h. Ponadto, w trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że mieszkaniec powiatu oświęcimskiego ma cofnięte uprawnienia prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w Babicy, policjanci zatrzymali trzech piratów drogowych. Około godz. 9:30 „wpadł” kierujący volkswagenem, który jechał z prędkością 110 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.  Natomiast w godzinach wieczornych, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który pędził z prędkością 138 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Również kierujący audi, miał na liczniku za dużo. Jechał z prędkością 118 km/h przy dozwolonej „czterdziestce”.

Z kolei w niedzielę (10.05), wadowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h oraz kierowcę opla, który jechał przez Chocznię z prędkością 108 km/h i tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych! W trosce o własne zdrowie i życie stosujmy się do znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego, by szczęśliwie dojechać do celu. Nie zapominajmy też, że na drodze nigdy nie jesteśmy sami. Piesi i rowerzyści nie mają szans przy zderzeniu z rozpędzonym pojazdem.

Zobacz również << O włos od tragedii. Kierowca na podwójnym gazie wypadł z drogi >>

Podziel się tym wpisem: