Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wiesz jaki mandat grozi za odpalanie fajerwerków?

Wiesz jaki mandat grozi za odpalanie fajerwerków?

Niestety na długo przed ostatnim dniem roku i długo po rozpoczęciu nowego słyszymy głośne wybuchy, a to może nas słono kosztować.

Przed nami najhuczniejsza noc w roku – Sylwester. Uroczystemu świętowaniu zakończenia i rozpoczęcia nowego roku towarzyszą zazwyczaj fajerwerki. Jednak warto wiedzieć, że polskie prawo mówi tylko o dwóch dniach w których zezwala na „strzelanie” sztucznymi ogniami 31.12 oraz 01.01. Niestety na długo przed ostatnim dniem roku i długo po rozpoczęciu nowego słyszymy głośne wybuchy, a to może nas słono kosztować.

Odpalanie fajerwerków może być bardzo drogie. Mowa nie tylko o ich zakupie, ale o potencjalnym mandacie który może wynieść nawet 500 zł. W tym okresie  policja dostaje bardzo wiele zgłoszeń o zakłócaniu ciszy poprzez głośne wystrzały. Sprawa może się skończyć tylko pouczeniem, natomiast nie warto ryzykować nadwyrężenia swojej kieszeni jak i zdrowia.

Wiele miast zrezygnowało już z tego typu pokazów na rzecz pokazów laserowych. Chodzi o ograniczenie hałasu, który straszy zwierzęta i dodatkowo o zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie masowych imprez. Przypominamy, że fajerwerki to coroczni sprawcy groźnych wypadków, poparzeń, utraty słuchu, czy nawet podpaleń. Niestety zdarzają się również wypadki śmiertelne. Jeżeli bardzo zależy Wam na zrobieniu takiego pokazu w ogródku, pamiętajcie, aby sztuczne ognie były zakupione z atestem i aby zajęła się tym osoba dorosła. W przeciwnym razie lepiej zostawić to specjalistom.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x