Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wsiadł za kierownicę mimo niesprawności pojazdu do jazdy

Wsiadł za kierownicę mimo niesprawności pojazdu do jazdy

W dniu 7 stycznia 2020 w Kętach doszło do kolizji drogowej, spowodowanej przez kierowcę poruszającego się niesprawnym samochodem, którego dowód rejestracyjny został zatrzymany kilka dni wcześniej.

Do zdarzenia doszło o godzinie 18.30 na ulicy Kościuszki. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 19 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, kierując samochodem marki BMW najechał na tył skręcającego w lewo samochodu marki Citroen, którym kierowała 44 – letnia mieszkanka Kęt. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, w związku z tym sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Dodatkowo okazało się, że kierowca BMW wsiadł za kierownicę, wiedząc, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu, ponieważ w dniu 3 stycznia br. mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, w związku z uszkodzoną szybą.  Za powyższe wykroczenie na kierowcę został nałożony kolejny mandat karny.

Policjanci bezustannie apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu. Przypominają również, że w przypadku, gdy kierowca doprowadza do zdarzenia drogowego pojazdem nie dopuszczonym do ruchu naraża siebie na dodatkowe konsekwencje finansowe, ponieważ firma ubezpieczeniowa może zażądać zwrotu kosztów odszkodowania wypłaconego poszkodowanemu.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Poważny wypadek w Tomicach >> 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x