Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wyjątkowe zjawisko. W ten weekend będzie “Śnieżna pełnia”

Wyjątkowe zjawisko. W ten weekend będzie “Śnieżna pełnia”

W najbliższy weekend będzie okazja obserwacji wyjątkowego zjawiska jakim jest "Śnieżna pełnia". Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, będzie widoczna również naszym rejonie.

Tegoroczna lutowa pełnia jest wyjątkowa – będzie jedną z największych pełni w 2020 roku. Zjawisko Śnieżnego Księżyca będzie naprawdę spektakularne. Tarcza Srebrnego Globu osiągnie niesamowite rozmiary. Wszyscy fani fotografii powinni w najbliższy weekend skorzystać z możliwości zrobienia zdjęcia niezwykłemu obiektowi. Pełnię będzie można obserwować od 7 do 11 lutego.

Zjawisko będzie najlepiej widoczne z 8 na 9 lutego poza miastem, na terenach gdzie nie ma zbyt dużej ilości sztucznego światła. Księżyc zacznie wschodzić w sobotę (08.02)  już od godziny 15:29. Jego górowanie na niebie przewidywane jest na godzinę 23:34. Pełnia Śnieżnego Księżyca będzie trwać do godziny 7:39 w niedzielę.

Nazwa Śnieżnej Pełni odnosi się do obfitych opadów śniegu, które zazwyczaj pojawiały się w lutym. Śniegu niestety już pewnie nie przybędzie, natomiast prognoza pogody dla powiatu wadowickiego na najbliższy weekend jest bardzo optymistyczna. Przewiduje się bezchmurne niebo i lekko mroźne powietrze, w granicach -3 stopni Celsjusza.

 

Zobacz również << Plan Rewitalizacji Pańskiej Góry otrzymał dofinansowanie, kiedy start? >>

Podziel się tym wpisem: