Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wyjątkowy gest wobec bezdomnego mężczyzny

Wyjątkowy gest wobec bezdomnego mężczyzny

Mieszkanka Kęt  zainteresowała się losem zziębniętego, bezdomnego mężczyzny, którego dostrzegła na przystanku autobusowym.

Mieszkanka Kęt zainteresowała się losem zziębniętego, bezdomnego mężczyzny, którego dostrzegła na przystanku autobusowym. Kobieta wezwała pomoc i poczęstowała go kubkiem gorącej herbaty.

Wczoraj wieczorem (30.03.2020) tuż przed godziną 21.00 42 – letnia mieszkanka Kęt, przechodząc obok przystanku autobusowego znajdującego się na ulicy Mickiewicza w Kętach,  dostrzegła trzęsącego się z zimna mężczyznę. Zapytała go czy potrzebuje pomocy. Mężczyzna potwierdził, że jest mu bardzo zimno, a jest w drodze do oświęcimskiej noclegowni.  Kobieta natychmiast powiadomiła służby ratunkowe, a następnie przyniosła kubek gorącej herbaty, który przekazała mężczyźnie.  58 – latek pod opieką ratowników medycznych trafił do szpitala z uwagi na wychłodzenie organizmu i zły stan zdrowia.

Mieszkanka Kęt zasługuje na ogromne podziękowania za spostrzegawczość i wyjątkową wrażliwość na los drugiego człowieka.  

Policjanci apelują, aby w sytuacjach, kiedy może być zagrożone ludzkie życie, zawsze reagować wzywając służby ratunkowe. Wystarczy jeden telefon aby ocalić ludzkie życie.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Sprawdź czy e-PIT dotyczy Ciebie, zaoszczędź swój czas >>

Podziel się tym wpisem: