Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wyprzedzał na pasach, mając prawie 200 km/h na liczniku w trenie zabudowanym

Wyprzedzał na pasach, mając prawie 200 km/h na liczniku w trenie zabudowanym

Lekkomyślnym działaniem i zupełnym brakiem wyobraźni wykazał się kierowca Jaguara, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 140 km/h.

5 kwietnia br. policjanci ruchu drogowego w ramach działań grupy „Speed” zatrzymali kolejnego pirata drogowego – kierowcę Jaguara. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, gdy patrolowali ul. Tadeusza Kościuszki w Choczni nieoznakowanym radiowozem. Wówczas zauważyli poruszający się z dużą prędkością samochód, którego kierowca wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Policyjny wideorejestrator  wskazał 197 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Zatrzymany w związku z popełnionymi wykroczeniami kierujący, mieszkaniec powiatu wadowickiego, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, została nałożona na niego kara zgodnie z obowiązującymi przepisami, a na jego konto trafiło 20  punktów karnych.

W niedzielę również pięciu innych kierowców  straciło swoje prawa jazdy.  W Andrychowie na ul. Krakowskiej kierowca skody przekroczył dopuszczalną prędkość o 91 km/h, za dużo na liczniku miał również kierowca vovlo, który jechał przez Wadowice z prędkością 105 km/h oraz kierowa hondy, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 65 km/h. Ponadto dwaj kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość w Choczni – kierowca seata o 74 km/h, natomiast opla o 61 km/h.

Jak widać, pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Apelujemy o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Pamiętajmy, że czasem kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu czy życiu.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Młody mężczyzna sprawcą włamań w Andrychowie >>

Podziel się tym wpisem: