Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Zakupy w sklepach tylko dla seniorów

Zakupy w sklepach tylko dla seniorów

Jednocześnie zachęcamy mieszkańców powiatu do pomocy osobom starszym, aby maksymalnie ograniczyć ich wychodzenie z domu.

Od czwartku (02.04) zostają wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu sklepów i punktów obsługowych. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w godzinach od 10:00 do 12:00, zakupy zrobią wyłączenie seniorzy (65+). Oczywiście nie oznacza to, że te osoby nie mogą zrobić zakupów w innych godzinach, jednak nowe rozporządzenia ma być dla nich udogodnieniem, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Warto o tym pamiętać, szczególnie że od dzisiaj wciela się w życie jeszcze jedno, bardzo ważne obostrzenie dotyczące ograniczenia liczby klientów w sklepach, na targach i na poczcie (od 1.04.2020 r.). Sklepy i punkty usługowe mają nową zasadę – 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia. Zatem kolejki przed wejściem mogą się powiększyć.

Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3. Liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne.

Jednocześnie zachęcamy mieszkańców powiatu do pomocy osobom starszym, aby maksymalnie ograniczyć ich wychodzenie z domu. Jest wiele osób samotnych, które w tym trudnym okresie nie maja się do kogo zwrócić o pomoc, dlatego naszym zadaniem jest zaoferowanie im na przykład zrobienia zakupów, czy wykupienia potrzebnych leków w aptece. W tym okresie, osoby powyżej 65 roku życia są w szczególnej grupie ryzyka zachorowania na koronawirus, z uwagi na często występujące w tym wieku choroby współistniejące.

Zobacz również << Gmina Wieprz zawiesza kursy autobusów >>

Podziel się tym wpisem: