Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Zamiast auta wybrał rower aby uniknąć kontroli, plan jednak zawiódł

Zamiast auta wybrał rower aby uniknąć kontroli, plan jednak zawiódł

Oświęcimscy dzielnicowi pospieszyli z pomocą rowerzyście, który wywrócił się na jezdnię. Okazało się, że mężczyzna chciał uniknąć kontroli, gdyż był nietrzeźwy.

Dzielnicowi oświęcimskiej komendy Policji udzielili pierwszej pomocy rowerzyście, który wywrócił się na jezdnię. Szybko okazało się, że przyczyną utraty równowagi był spożyty alkohol i próba uniknięcia odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości. W sobotnie popołudnie (25.04.) dzielnicowi patrolowali rejon gminy Osiek. Tuż przed godz. 13 na ulicy Zabrzezinie zauważyli, że znajdujący się kilkadziesiąt metrów dalej rowerzysta wywrócił się na jezdnię. Policjanci błyskawicznie podbiegli do niego, aby udzielić pierwszej pomocy.

W trakcie czynności okazało się, że 52-letni mieszkaniec Osieka nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Mężczyzna wywrócił się, bowiem będąc pod wpływem alkoholu, próbował zawrócić, aby uniknąć policyjnej kontroli. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało 1,80 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości na rowerze grozi mandat, grzywna oraz zakaz kierowania.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Do Kalwarii przyjechali saperzy. Znaleziono niewybuch z II Wojny Światowej >>

Podziel się tym wpisem: