Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Zamiast lata burze, i ostrzeżenia przed gradem

Zamiast lata burze, i ostrzeżenia przed gradem

Synoptycy wydali kolejny alert, tym razem wysłali go także sms-em.

Synoptycy od czerwca prawie codziennie wydają ostrzeżenia o trudnych warunkach pogodowych. Zamiast słonecznego czerwca i suszy 100-lecia, mamy praktycznie stałe zachmurzenie i codzienne opady deszczu, a co za tym idzie, niedługo zagrożenia powodziowe. Już ostrzeżenia dotyczą lokalnych podtopień, bo grunt nie jest w stanie przyjąć na raz takiej dużej ilości wody.  Tym razem ostrzeżenie II stopnia zostało wysłane na telefony komórkowe mieszkańców powiatu wadowickiego i dotyczy niedzieli (21.06).

Ponadto prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów będzie wynosiła miejscami od 30 mm do 60 mm, lokalnie 80 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może pojawić się grad.

Ze względu na dynamiczne zmieniającą się sytuację możliwa jest aktualizacja ostrzeżenia do stopnia trzeciego. W nocy w Małopolsce w powiatach myślenickim i limanowskim miejscami występowały nawalne opady deszczu do 100-150 mm w okresie 8 godzin.

Niestety kolejne dni nie przyniosą polepszenia pogody. Dopiero od środy ma pojawić się trochę słońca, ale nie na długo. Miejmy nadzieję, że w tej sytuacji pogoda również będzie się dynamicznie rozwijać i słońce zostanie z nami na dłużej.

Zobacz również << Mniejsza częstotliwość przybywania nowych przypadków koronawirusa w powiecie >>

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook