Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej

Rozpoczęło się frezowanie asfaltu na odcinka pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Fabryczną i ulicą Putka. Kierowców czekają objazdy.

Budowlańcy rozpoczęli już modernizację kolejnego odcinka drogi od skrzyżowania z ulicą Fabryczną do stacji BP. Kierowcy którzy jadą w stronę runku, zostaną pokierowani na objazdy  ulicami: Putka, Fatimską i Poprzeczną lub obwodnicą i ul. Legionów. Nadal dozwolony jest ruch z centrum Wadowic w kierunku ronda przy BP, gdzie natężenie jest o wiele większe.

Aby utrudnienia były jak najmniejsze, zakres prac został podzielony na kilka części. W tym roku zmodernizowany zostanie odcinek od ronda generała Okulickiego do skrzyżowania z ulicą Legionów. Po zakończeniu robót podziemnych rozpocznie się budowa całkowicie nowej ulicy.

Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.
Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na całkowite zakończenie zadania ma czas do 30 listopada 2021 roku. Koszt wszystkich prac to ponad 14 milionów złotych, z czego blisko 6,2 miliona złotych to dofinansowanie, które Gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. To największa dotacja FDS spośród wszystkich gmin w Małopolsce.

Źródło: UM Wadowice.

Zobacz również << Bezpłatne telefoniczne porady prawne >>

Podziel się tym wpisem: