Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Zmiany w rozkładzie jazdy na kolei

Zmiany w rozkładzie jazdy na kolei

Niektórzy pasażerowie zostali pozbawieni dogodnego dojazdu do pacy, liczne apelacje i prośby sprawiły że od 7 stycznia wejdą w życie zmiany w rozkładzie.

Kiedy 15 grudnia 2019 r. wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów, mieszkańcy południowo-zachodniej Małopolski (od Wadowic po Kęty) pozbawieni zostali dogodnego dojazdu do pracy do Bielska-Białej na pierwszą zmianę. Skutek był taki, że pierwszy ranny pociąg opustoszał, a pracownicy przesiedli się do własnych środków lokomocji. Pod wpływem licznych protestów pasażerów kolej postanowiła naprawić ten błąd.

Od wtorku 7 stycznia 2020 r. pierwszy poranny pociąg z Wadowic do Bielska-Białej pojedzie według zmienionego rozkładu jazdy, wyjeżdżając z Wadowic 8 minut wcześniej niż dotychczas i przejeżdżając do stacji Bielsko-Biała Gł. również 8 minut wcześniej. Dlatego wszyscy pasażerowi zdążą na przesiadkę na pociąg Kolei Ślaskich m.in. w kierunku Czechowic Dziedzic, przybywając punktualnie do pracy na godz. 6.00.

A oto nowy rozkład jazdy tego pociągu (z ważnością od 7 stycznia 2020 r.): Wadowice odj. 4.16, Andrychów, odj. 4.40, Kety odj. 5.02, Bielsko-Biała Gł. przyj. 5.29.

Natomiast pociąg dalekobieżny PKP Intercity TLK “Podhalanin” relacji Szczecin Gł. – Zakopane od 7 stycznia 2020 r. wyjedzie z Bielska o 8 minut wcześniej (o 3.52 zamiast o 4.00), oczekując w Andrychowie na pierwszy pociąg od strony Wadowic w kierunku Bielska. Dalszy kurs ‘Podhalanina” od Andrychowa do Zakopanego bez zmian.

 

Zobacz również << Nowy rozkład jazdy na kolei >>

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x