Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Znęcał się nad partnerką, dostał zakaz zbliżania się i wniosek o niebieską kartę

Znęcał się nad partnerką, dostał zakaz zbliżania się i wniosek o niebieską kartę

38 – letni mieszkaniec Kęt dostał nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz policyjny dozór.

Policjanci z kęckiego komisariatu Policji od kilku tygodni prowadzili postępowanie wobec 38 – letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o znęcanie nad 40 – letnią konkubiną. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece, powiadomił kurator  sądowy.  W rodzinie została również wszczęta procedura Niebieskiej Karty, w związku z tym pokrzywdzona otrzymała wsparcie dzielnicowego oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące, o tym że  38 – latek od blisko roku znęcał  fizycznie i psychicznie nad kobietą. W związku z powyższym w dniu w ubiegły wtorek (12.11.2019),  podejrzany został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał  zarzut znęcania nad konkubiną. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z konkubiną oraz policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci podejmując działania mające na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie przypominają, że warto przerwać przemoc jak najszybciej. Kiedy przemoc zostaje ujawniona bardzo często sprawca, obawiając się konsekwencji karnych zmienia swoje postępowanie.  Policjanci kierują swój apel również do osób, które są świadkami przemocy. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o karygodnym zachowaniu sprawcy, dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x