Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Został otwarty zastępczy most na Skawie w Wadowicach

Został otwarty zastępczy most na Skawie w Wadowicach

Oprócz jezdni dla samochodów, powstała również ogrodzona kładka dla pieszych.

Budowa mostu zastępczego na Skawie dobiegła końca. Od piątku (20.03) można już po nim jeździć. Zgodnie z zapowiedziami, od piątkowego poranku został otwarty i można już po nim jeździć. Ruch samochodów jest płynny, a budowlańcy rozpoczęli już remont starego mostu. Pełną parą idzie również budowa ronda i chodników na Wenecji.

Oprócz jezdni dla samochodów, powstała również ogrodzona kładka dla pieszych.

Z tymczasowej przeprawy będziemy mogli korzystać na czas remontu mostu, który zostanie zamknięty dla ruchu. Na szczęście, wybudowany objazd umożliwi ruch dwukierunkowy, tak aby w największym stopniu ograniczyć uciążliwości związane z inwestycją.

Remont starego mostu przewiduje całkowitą wymianę nawierzchni jezdni i chodników. Po zakończeniu inwestycji konstrukcja będzie miała nowe bariery, nowe oświetlenie, kanały technologiczne oraz system odwodnienia. Co ciekawe, sieć gazowa przebiegająca obecnie mostem zostanie przebudowana i poprowadzona… pod dnem rzeki Skawy.

Remont ma zakończyć się jeszcze w rym roku. Wykonawcą jest firma Remost z Czernichowa. Koszt inwestycji to 11,5 mln zł.

Tymczasem pełną parą idzie także budowa ronda i chodników na Wenecji. W ostatnich dniach nastąpiła kolejna zmiana organizacji ruchu. Budowlańcy poszerzyli jezdnię i  kolorem żółtym wykonali tymczasowe oznakowanie poziome, a dla pieszych wyznaczyli specjalne ogrodzone strefy, tak aby spokojnie i bezpiecznie kontynuować prace.

Źródło: UM Wadowice.

Zobacz również << W Zakresie Gospodarki Odpadami Komunalnymi również zmiany od piątku >>

Podziel się tym wpisem: