Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Zimowy hit w Spytkowicach. Mobilne lodowisko odwiedziło 10 tys. osób

Zimowy hit w Spytkowicach. Mobilne lodowisko odwiedziło 10 tys. osób

Małopolski Sejmik przeznaczył 150 tys. zł na projekt „Małopolska Ślizgawka”.

 Kiedy 11 grudnia 2022 roku na stadionie LKS Astra Spytkowice, odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego na terenie gminy mobilnego lodowiska nikt nie spodziewał tak ogromnego zainteresowania. Po dwóch miesiącach okazało się, że z uroków zimowej atrakcji skorzystało ponad 10 tys. osób.

Projekt „Biała ślizgawka – zimowo na sportowo” został zrealizowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego z inicjatywy wójta gminy Spytkowice Mariusza Krystiana oraz radnego Rady Powiatu w Wadowicach Michała Chrząszcza.

11 grudnia to data, która zapisała się w historii gminy Spytkowice, ponieważ po raz pierwszy rozpoczęliśmy tutaj sezon łyżwowy. Powstała „Biała ślizgawka”, lodowisko, na które głosowali Mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego. To pierwsze mobilne lodowisko w tej części powiatu wadowickiego. – dodaje radny Michał Chrząszcz.

W niedzielę (12 lutego), odbyła się uroczystość zakończenia sezonu łyżwowego, w której uczestniczyli m.in.: Rafał Stuglik – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz radny powiatowy – Michał Chrząszcz.

Radny Stuglik pogratulował Mariuszowi Krystianowi – Wójtowi Gminy Spytkowic zrealizowanego projektu i wyraził nadzieję, że lodowisko powróci w przyszłym sezonie. Podkreślił również wsparcie samorządu województwa małopolskiego dla kolejnych inwestycji na terenie gminy Spytkowice.

 

Zobacz również: Rywalizacja w Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokejowej (EUHL) na wysokim poziomie. Duży sukces “Szabel” z Oświęcimia.

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x