Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Akcja „Znicz 2019” – w Małopolsce bezpieczniej

Akcja „Znicz 2019” – w Małopolsce bezpieczniej

W tym roku na drogach małopolskich było dużo bezpieczniej. Statystyki są budujące.
Źródło: Policja.

Ostatnie kilka dni były dla policjantów czasem wytężonej pracy. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy podróżowali na groby swoich bliskich. Policyjna akcja „Znicz 2019”, która rozpoczęła się 31 października br. i trwała do 3 listopada, w powiecie wadowickim przebiegła spokojnie.

W czasie trwania tych działań, na drogach naszego powiatu doszło do 14 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku drogowego, w którym poszkodowane zostały 3 osoby, a także 13 kolizji. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, a także 1 kierującego, który posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem Sądu.

Z kolei porównując dane całego województwa Małopolskiego z rokiem ubiegłym ilość wypadków uległa zmniejszeniu o połowę, liczba osób rannych spadła o 60 %, a liczba ofiar śmiertelnych uległa zmniejszeniu z 8 do 1. Do wypadku doszło w powiecie olkuskim. gdzie w wyniku potrącenia śmierć poniósł 19 – letni pieszy. Jak wstępnie ustalono, pieszy poruszał się po drodze poza obszarem zabudowanym, nie posiadając elementu odblaskowego.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x