Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Areszt dla 73-letniego mężczyzny, który spowodował pożar

Areszt dla 73-letniego mężczyzny, który spowodował pożar

Sąd Rejonowy wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 73 – letniego mieszkańca Oświęcimia.

Do zdarzenia podczas którego podejrzany został zatrzymany doszło w nocy 6/7 maja 2020 w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 3.00,  policjanci pełniący służbę w rejonie ulicy Dąbrowskiego dostrzegli dym unoszący się znad jednej z posesji. W związku z powyższym błyskawicznie znaleźli się na miejscu pożaru. Jak się okazało paliła się drewniana altana znajdująca się tuż przy ścianie budynku jednorodzinnego.  Mundurowi o pożarze natychmiast powiadomili Straż Pożarną, a następnie zaalarmowali 55 – letnią mieszkankę domu, której pomogli w ewakuacji.  Następnie w pobliżu miejsca zdarzenia policjanci dostrzegli  73 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który został zatrzymany w związku  z podejrzeniem dokonania podpalenia. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych.

Szybkie działanie służb ratunkowych oraz zatrzymanie podejrzanego było możliwe, ponieważ  działając na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców,  rejon na którym wcześniej dochodziło do różnego rodzaju pożarów oraz niezgodnego z prawem spalania śmieci przez mieszkańca Oświęcimia, był objęty regularnym nadzorem Policji.

Zbieraniem dowodów oraz ustalaniem okoliczności w jakich doszło do pożaru, który mógł zagrozić życiu lub zdrowiu mieszkańców posesji zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Dziś przed południem zebrane w sprawie materiały zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Oświęcimiu, do której został doprowadzony zatrzymany.

Następnie 73 – latek, po przedstawieniu prokuratorskich zarzutów,  został doprowadzony przed oblicze sędziego Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który zastosował wobec niego  środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za spowodowanie pożaru, który mógł zagrozić życiu lub zdrowi mieszkańców, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Zobacz również << O włos od tragedii. Kierowca na podwójnym gazie wypadł z drogi >>

Podziel się tym wpisem: