Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Sportowe promesy rozdane. Powstanie wiele wspaniałych obiektów

Sportowe promesy rozdane. Powstanie wiele wspaniałych obiektów

Rekordowe wsparcie dla inwestycji sportowych w powiecie wadowickim i suskim.

W Myślenicach przekazano promesy z obszaru sportu, w ramach trzech konkursów, Małopolskiej Infrastruktury Rekreacyjno-Sportowej (MIRS), Małopolski na Sportowo i Już Pływam. Burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatów suskiego, myślenickiego, wadowickiego, tatrzańskiego i nowotarskiego otrzymali rekordowe 21 milionów złotych.

 MIRS jest realizowany od 2019 roku. Zakłada przede wszystkim modernizację obiektów sportowo–rekreacyjnych, będących w niedostatecznym stanie technicznym i funkcjonalnym. Pomoc finansowa obejmuje ogólnodostępne, wielofunkcyjne, niekubaturowe obiekty sportowo-rekreacyjne na otwartym powietrzu, w szczególności umożliwiające masowe uprawianie sportu i rekreację oraz integrację lokalnych społeczności. 133 inwestycje otrzymały 18 mln zł.

Małopolska na Sportowo, sprzyjająca rozwojowi kultury fizycznej w regionie, skierowana jest do mieszkańców Małopolski, w szczególności do dzieci i młodzieży. Głównym celem zadania jest aktywizacja sportowa jak największej liczby mieszkańców (w tym również do osób niepełnosprawnych) oraz pomoc w organizacji imprez sportowych rangi światowej, europejskiej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Na 168 zadań przeznaczono 1,9 mln zł.

Już pływam zakłada organizację dla uczniów szkół podstawowych pozalekcyjnych kursów nauki oraz doskonalenia techniki pływania. W wymiarze do 20 godzin, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników. Projekt umożliwił nabycie podstawowych umiejętności pływackich, które przełożą się w przyszłości na wzrost bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na różnych akwenach wodnych oraz poprawy ich zdrowia i odporności. W 2023 roku zawarto 90 umów na realizację zajęć, rok wcześniej udzielono pomocy finansowej 67 gminom. W 2024 roku do projektu zgłosiło się 108 gmin. Z budżetu województwa przekazano prawie 800 tys. zł. Wsparcie finansowe województwa dotyczyło powiatów, gorlickiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego i wadowickiego.

Rafał Stuglik – radny Województwa Małopolskiego cieszy się, że tak duże wsparcie na rozwój sportu trafiło do powiatu wadowickiego i suskiego i przypomina że w  powiecie wadowickim z pomocy finansowej na pewno ucieszą się gminy:

  1. Andrychów – budowa boiska w Roczynach – 255 tys. zł,
  2. Kalwaria Zebrzydowska – modernizacja boiska – 175 460, 00 zł,
  3. Mucharz – Remont „Orlika” – 175 450, 00 zł,
  4. Stryszów – Przebudowa boiska w Łękawicy – 35 020,00 zł,
  5. Wadowice – Modernizacja kompleksu sportowego przy SP4 – 175 460,00
  6. Wieprz – Rewitalizacja ogólnodostępnego, wielofunkcyjnego obiektu sportowego we Frydrychowicach – 175 460,00 zł.

Z kolei w powiecie suskim zostanie wyremontowane obiekty w gminach: Budzów, Maków Podhalański, Stryszawa, Sucha Beskidzka, Zawoja, Zembrzyce, Sucha Beskidzka.

Cieszę się, że mogłem wesprzeć tak wartościowe inwestycje.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”!” – mówi radny Rafał  Stuglik

 

Zobacz również: Powstaje trasa rowerowa Podolsze – Łączany. To będzie prawdziwa gratka dla rowerzystów

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x