Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Do Krakowa, Zakopanego za złotówkę? Taka możliwość będzie podczas ferii w Małopolsce

Do Krakowa, Zakopanego za złotówkę? Taka możliwość będzie podczas ferii w Małopolsce

Małopolski bilet na ferie będzie obowiązywał od 10 do 25 lutego.

Zbliżające się, małopolskie ferie zimowe, to doskonały czas, by zwiedzić region. Tym bardziej, że władze województwa na ten czas wprowadzają dla dzieci i młodzieży bilety “za złotówkę”.

Samorząd województwa małopolskiego wprowadzi na okres miejscowych ferii zimowych bilet za 1 złoty dla dzieci i młodzieży. Od 10 lutego do 25 lutego 2024 w ramach “Małopolskiego biletu na ferie” dzieci i młodzież z Małopolski będzie mogła korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi pociągami uruchamianymi przez przewoźników kolejowych na terenie województwa.

Ale nie tylko. Oferta jest dostępna dla wszystkich dzieci. Bez opłat podróżować będą maluchy do 4 roku życia. Dzieci w wieku od 4 lat do rozpoczęcia rocznego przygotowania  przedszkolnego będą mogły skorzystać na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna o wieku dziecka.

Natomiast dzieci i młodzież od rozpoczęcia przygotowania przedszkolnego aż do ukończenia szkoły ponadpodstawowej będą musiały okazać ważny dokument uprawniający do ulgowego przejazdu. Oczywiście, opłata za bilet wynosi jedynie 1 zł, niezależnie od długości trasy – informuje Rafał Stuglik – radny  województwa małopolskiego.

Bilet wydany w ramach tej oferty będzie ważny przez cały dzień, do godziny 24:00, i uprawnia do wielokrotnych przejazdów w ramach sieci połączeń Województwa Małopolskiego Co więcej, bilety będą również honorowane w pociągach Kolei Małopolskich, Polregio oraz w pociągach osobowych Kolei Śląskich na odcinku Katowice – Kraków oraz Katowice – Zakopane.

Co więcej, będą one również akceptowane w przypadku przejazdów autobusami Małopolskich Linii Dowozowych.

Zobacz również: Przybywa pociągów na trasie Oświęcim – Kraków

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x