Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Małopolskie wsparcie dla ratowników z OSP i ich psów

Małopolskie wsparcie dla ratowników z OSP i ich psów

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.

Będzie wsparcie dla jednostek OSP, które w swoich szeregach mają ratowników pracujących z psami. Taka deklaracja padła podczas spotkania w OSP Wieprz z przedstawicielami Grup Poszukiwawczo – Ratowniczych przy jednostkach OSP z terenu Małopolski. 

Są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś złego. W miejscach, w których ludzkie zdrowie i życie jest w niebezpieczeństwie. Bez względu na zagrożenie ratują innych z katastrof budowlanych, wyciągają spod lawin i podążają śladem zaginionych. Mowa o ratownikach i ich dzielnych, czworonożnych towarzyszach. Małopolskie zespoły ratownicze dysponujące psami funkcjonują w jednostkach OSP Goszcza, OSP Kęty, OSP GRS Kraków, OSP Męcina, OSP Mników, OSP GPR Myślenice, OSP GRS Nowy Sącz, OSP Tęgoborze oraz OSP Wieprz.

Wyjątkowa działalność grup jest oparta na współpracy człowieka z psim ratownikiem, bowiem w szeregach jednostki są psy ratowniczo-poszukiwawcze. O tym, jak pomocne są psy i jak często ratują życie człowiekowi przekonało się wiele osób. Często działalność tych unikatowych małopolskich jednostek wykracza poza nasze województwo, jak również Polskę. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Rafał Stuglik – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

Zobacz również: Marszałek odwiedził Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x