Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kolejowy rozkład jazdy i utrudnienia dla podróżnych

Kolejowy rozkład jazdy i utrudnienia dla podróżnych

Od 29 czerwca do 28 sierpnia br. zostanie przywrócony normalny ruch pociągów na odcinku Bielsko Biała-Wadowice.

W niedziele 13 czerwca br. wchodzi w życie letni kolejowy rozkład jazdy pociągów. Będzie on obowiązywał do dnia 28 sierpnia. Jakie zmiany przynosi w stosunku do pasażerów korzystających z linii kolejowej nr 117?

Niestety nie są to jeszcze zmiany na lepsze. W związku z równoczesną budową wiaduktu w Kętach oraz mijanki w Barwałdzie Średnim w dniach od 13 do 28 czerwca br. ruch pociągów będzie całkowicie wstrzymany, a przewóz pasażerów odbywał się będzie, jak dotąd, zastępczą komunikacją autobusową z dworców i przystanków na całej trasie linii nr 117.

Natomiast od 29 czerwca do 28 sierpnia br. normalny ruch pociągów zostanie przywrócony na odcinku Bielsko Biała-Wadowice. Od Wadowic w kierunku Kalwarii i Krakowa nadal kursować będzie  zastępcza komunikacja autobusowa.

W związku z ta sytuacją pomiędzy 25 czerwca i 28 sierpnia br. pociąg InterCity relacji Szczecin-Zakopane będzie kursował przez Żywiec z pominięciem linii 117.

Zamiast pociągu, w obu kierunkach PKP Intercity podstawi na odcinku Sucha Beskidzka – Bielsko Biała zastępczą komunikacje autobusową z postojami przy dworcach w Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie, Wadowicach, Andrychowie i Ketach (bliższe informacje zamieszczone są na plakatach stacyjnych). Pociąg ten wróci jednak na linię nr 117 w dniach 29-31 sierpnia br.

Z roboczej wersji rozkładu jazdy na lata 2021/22 wynika, że pociąg “Podhalanin” nadal ma kursować linia kolejową nr 117 w przyszłym rozkładzie jazdy. Szczegóły tego rozkładu poznamy po jego ostatecznym  zatwierdzeniu, co ma nastąpić 13 września br.

 

Zobacz również: Jest przetarg na budowę kolejowej łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x