Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Rusza budowa przystanku kolejowego w Dąbrówce nad Jeziorem Mucharskim

Rusza budowa przystanku kolejowego w Dąbrówce nad Jeziorem Mucharskim

Budowa obiektu zakończy w IV kw. br.
foto: PKP PLK

W niedzielę 12 marca br. na całej sieci kolejowej w Polsce weszła w życie wiosenna korekta rozkładu jazdy. Będzie ona obowiązywać do 10 czerwca br. Rozkład jazdy pociągów na linii kolejowej nr 117 pozostaje praktycznie bez większych zmian.

Nadal kursować będzie 10 par pociągów na dobę z Krakowa do Przeciszowa linią kolejową nr 94. Stanowi to wielkie udogodnienie dla mieszkańców północnej części powiatu wadowickiego (gmin brzeźnickiej i spytkowickiej).

Największe zmiany od niedzieli czekają pasażerów podróżujących koleją linią nr 97. Począwszy od najbliższego poniedziałku, tj. 13 marca aż do początku wakacji wstrzymany będzie ruch kolejowy w kierunku Suchej Beskidzkiej i Zakopanego, nie tylko z powodu kontynuacji prac remontowych na liniach nr 98 i 99, ale przede wszystkim rozpocznie się budowa długo oczekiwanego przez miejscową ludność i turystów przystanku kolejowego w Dąbrówce (gmina Stryszów) w pobliżu Jeziora Mucharskiego.

Dlatego też pasażerowie od Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony oraz od Stryszowa przewożeni będą zastępczą komunikacją autobusową (ZKA). Kontynuacja przewozów pasażerskich z Krakowa do Przeciszowa oraz budowa przystanku w Dąbrówce nie byłyby możliwe bez systematycznych interwencji miejscowych władz samorządowych, a przede wszystkim zawdzięczamy to interpelacjom Radnego na Sejmik Województwa Małopolskiego Rafała Stuglika, który od wielu lat zabiegał i zabiega nadal o udogodnienia kolejowe na obszarze powiatu wadowickiego i sąsiednich powiatów.

Cieszę się, że dodatkowy obiekt na linii nr 97 Skawina – Żywiec ułatwi dotarcie do terenów rekreacyjnych Jeziora Mucharskiego. Dzięki przystankowi w Dąbrówce, okoliczni mieszkańcy zyskają większe możliwości podróży m.in. do Skawiny, Krakowa, Suchej Beskidzkiej i Zakopanego”  mówi radny wojewódzki.

 

Zobacz również: Nowy rozkład jazdy na kolei

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x