Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Trwają przygotowania do otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest już pozytywna opinia NFZ

Trwają przygotowania do otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest już pozytywna opinia NFZ

W powiecie wadowickim dobrze wygląda promocja akcji szczepień.
foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

Punkty Szczepień Powszechnych (PSP) tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa.

W powiecie wadowickim będą funkcjonować dwa Punkty Szczepień Powszechnych: w Wadowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej na Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. M. Zebrzydowskiego.

Niedawno, odbyła się wizja terenowa powstającego Punktu Szczepień Powszechnych.

Obecnie na Hali Sportowej trwają prace nad przygotowaniem stanowisk oraz utworzeniu niezbędnej infrastruktury technicznej. Po zakończeniu prac i odbiorze przez Fundusz Zdrowia, punkt może rozpocząć działalność. Organizacja punktu szczepień nie była by możliwa bez sporego zaangażowania logistycznego i sprzętowego Urzędu Miasta, SP ZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz strażaków OSP.

Jest to duże wyzwanie logistyczne, które stanęło przed Gminą – mówi Burmistrz Augustyn Ormanty “Powierzenie tego zadania gminie Kalwaria Zebrzydowska to wynik zaufania, jakim obdarzył nas Wojewoda Małopolski, za co serdecznie mu dziękujemy. Warto zwrócić uwagę, że w naszej Gminie będzie to już 5 punkt szczepień. Obecnie bezproblemowo funkcjonują już aż cztery punkty, a niejednokrotnie większe od Kalwarii Gminy posiadają jedynie dwa lub trzy punkty”.

Jako dowiadujemy się z ostatniej chwili,  jest już pozytywna opinia NFZ. Wizytacja została uwieńczona pozytywną opinią przedstawicieli NFZ i akceptacją gotowości punktu do szczepień. Głównym założeniem tworzenia i działania PSP jest wyszczepienie jak największej populacji obywateli – informuje Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

zobacz również: Wojewoda Małopolski chwali Powiat Wadowicki za akcję szczepień

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x