Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W wadowickim szpitalu dostępny test na obecność przeciwciał SARS Cov-2

W wadowickim szpitalu dostępny test na obecność przeciwciał SARS Cov-2

Za 79 zł można dowiedzieć się czy nasz organizm miał kontakt z wirusem.

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach uruchomił badania immunologiczne, służące do  wykrywania w ludzkiej surowicy przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W łatwy sposób, odpłatnie, można sprawdzić, czy pacjent był chory na Covid-19.

Oznaczenie przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasie IgG wykonuje się w celu sprawdzenia występowania przeciwciał po zakażeniu wirusem wywołującym COVID-19. Przeciwciała klasy IgG są zazwyczaj wykrywane we krwi jako przeciwciała „późnej fazy” infekcji. Obecność przeciwciał IgG świadczy o przebytym kontakcie z wirusem SARS-CoV-2 i rozwinięciu w organizmie humoralnej odpowiedzi immunologicznej. Przeciwciała mogą występować najwcześniej po około 11-14 dni od wystąpienia objawów choroby. Wynik dodatni może świadczyć o przebytym, nieaktywnym zakażeniu – informuje ZZOZ w Wadowicach.

Test mogą wykonać pacjenci, którzy nie byli zdiagnozowani w kierunku COVID-19, ponieważ badanie pomoże odpowiedzieć na pytanie, czy mieli kontakt z wirusem oraz pacjenci, którzy przeszli Covid-19, potwierdzony badaniem genetycznym, ponieważ test pokaże jaki jest poziom przeciwciał odpornościowych.

Cena badania to 79 złotych, wynik dostępny jest na internetowej platformie e-LABORAT w tym samym dniu. Materiał do badań pobierany jest w Punkcie Pobrań w Centrum Medycznym Powiatu Wadowickiego  ulica Karmelicka 5 (parter) od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do  12:00 oraz w sobotę w godzinach  od 7:00 do 10:00.

Zobacz również: Nowe wytyczne w sprawie ograniczeń epidemiologicznych. W Wadowicach trwa rejestracja chętnych do szczepienia

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x