Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Koło Gospodyń Wiejskich w Wieprzu czyli ponad 75 lat aktywności i sukcesów

Koło Gospodyń Wiejskich w Wieprzu czyli ponad 75 lat aktywności i sukcesów

Gospodynie z Wieprza zachowały tradycję i pięknie promują nasz region.

Koło Gospodyń Wiejskich w Wieprzu rozpoczęło swą działalność przed II Wojną Światową. Powstało z inicjatywy kobiet i Kółka Rolniczego, które objęło nad Kołem patronat. Pierwszą Przewodniczącą w roku 1934 została Waleria Jura-Bąk. Koło zrzeszało ok. 80 członkiń i działało bardzo prężnie.

Kobiety z Wieprza były organizatorkami dożynek wiejskich, gminnych a nawet powiatowych połączonych z wystawami warzyw, kwiatów, zwierząt hodowlanych i produktów mlecznych. Tradycja jest kultywowana do chwili obecnej.

Obecnie panie również angażują się w organizację różnych imprez i uroczystości, dzięki którym zdobywają fundusze, by  nadal prowadzić swą działalność na wysokim poziomie i nieustannie się rozwijać.

3 grudnia 2022 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Wieprzu świętowało jubileusz 75-lecia swojej działalności na rzecz kultury i tradycji. Z Paniami z Wieprza spotkał się Rafał Stuglik – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, który dla naszej redakcji skomentował to wydarzenie.

„ Owocne spotkanie z członkami Koła Gospodyń Wiejskich w Wieprzu. Pani  Prezes KGW – Lidia Kowala oraz Pani Urszula Kocemba, przedstawiły mi plan działalności stowarzyszenia w roku bieżącym oraz perspektywy współpracy z samorządem województwa małopolskiego. Przypomnę, że Panie z KGW Wieprz obchodziły niedawno jubileusz  75 – lecia swojej działalności i zostały wyróżnione prestiżowym medalem „Polonia Minor” w podziękowaniu za działania na rzecz propagowania kultury wiejskiej oraz pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców. Gratuluję wspaniałej działalności i dalszej popularyzacji kultury  i tradycji polskiej wsi!.

Pani Prezes Lidia Kowala pochwaliła się również blogiem w internecie na który również serdecznie zapraszamy: www.kgwwieprz.blogsport.com

Zobacz również: Rusza Konkurs „Kapliczki Małopolski”. Do rozdysponowania jest 700 tys. zł

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x