Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Orkiestra z Roczyn wygrała prestiżowy festiwal w Nowym Sączu

Orkiestra z Roczyn wygrała prestiżowy festiwal w Nowym Sączu

Trwa wspaniała passa Romana Marczyńskiego i jego muzyków.

W dniach 23-25.06.2021 w Koncercie Finałowym 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY W Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu wystąpiło 28 NAJLEPSZYCH ORKIESTR Z MAŁOPOLSKI wyłonionych w eliminacjach. Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach zdobyła I MIEJSCE.

Orkiestra z Roczyn była zakwalifikowana w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych oraz orkiestry zakładowe. Natomiast Roman Marczyński Big Band działający przy Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta OSP w Roczynach w kategorii big bandów i orkiestr rozrywkowych zdobył również I miejsce.

Na stronie Sokół Małopolskie Centrum Kultury możemy przeczytać:

Tradycyjnie już, najlepsze małopolskie orkiestry przygotowały dla publiczności w Nowym Sączu wyjątkowe widowisko mające charakter muzycznego świętowania, składające się z przemarszów, występów mażoretek i przede wszystkim ciekawych i różnorodnych repertuarowo koncertów.”

Uroczysty Koncert Laureatów, wraz z odczytaniem protokołu końcowego oraz rozdaniem dyplomów i nagród odbędzie się 25 września 2021 r. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, gdzie w Koncercie z cyklu MY, MAŁOPOLANIE, Komisja zaproponowała do występu zespół Roman Marczyński Big Band z Roczyn.

Zobacz również: Miliony na kulturę w Małopolsce

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x