Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Sentymentalna podróż w świat muzyki Elvisa. Prosto z… Tomic

Sentymentalna podróż w świat muzyki Elvisa. Prosto z… Tomic

Ruszyła przedsprzedaż drugiej książki Mariusza Ogiegły z Tomic, poświęconej królowi rock and rolla.
Autor książki Mariusz Ogiegło ze zdjęciem Elvisa.
Foto: Edyta Łepkowska

Dotychczas powstało wiele publikacji opisujących twórczość króla rock and rolla, Elvisa Presleya. Ale niewątpliwie książka „Elvis. Wszystkie płyty króla”, napisana przez Mariusza Ogiegłę z Tomic, to lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli artysty. Nawet dla tych, którzy przeczytali już wszystko, co było dostępne do tej pory.

 

Jest to również skarbnica wiedzy dla tych, którzy dopiero zapoznają się z płytami króla oraz osób ogólnie zainteresowanych muzyką czasów, w których Elvis tworzył. Wbrew pozorom, nie jest to typowa dyskografia zawierająca tylko opisy czy recenzje poszczególnych płyt. Autor potraktował temat bardzo wszechstronnie, opisując tło historyczne powstawania każdego albumu i nawiązując do muzyki, która była wówczas na topie. Zebrał informacje o tym, jak tworzone były kolejne płyty oraz wypowiedzi ludzi pracujących przy ich produkcji, muzyków grających dla Elvisa i autorów wykonywanych przez niego piosenek.

Z ponad czterdziestoma z nich Mariusz Ogiegło sam przeprowadził rozmowy, toteż książka zawiera unikatowe, niepublikowane wcześniej wspomnienia. Z tego powodu jest bezcenna nawet dla tych fanów, którzy przeczytali wszelkie dostępne dotychczas publikacje na temat swego idola. Autor „Wszystkich płyt króla” posiłkował się również wypowiedziami z publikowanych przed laty wywiadów, bowiem wiele osób z otoczenia Elvisa Presleya już nie żyje. Stworzył dzieło bogate w anegdoty i ciekawostki, które czyta się z rosnącym zaciekawieniem.

Publikacja poświęcona jest historii płyt długogrających Elvisa, wydanych za jego życia przez wytwórnię RCA Victor. Pierwsza część obejmuje okres od 1956 do 1966 roku, czyli do czasu wydania albumu „Paradise, Hawaiian Style”. Ruszyła już przedsprzedaż książki. Można ją zatem zamawiać, ale na wysyłkę trzeba będzie poczekać około 3 tygodni. Dostępna jest zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Zamówienia można składać tutaj. (eł)

 

Zobacz również: Tomiczanina hołdy dla Króla

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
5 1 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x