Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W Wadowicach przejdzie Orszak Trzech Króli

W Wadowicach przejdzie Orszak Trzech Króli

Piękny powrót do tradycji.

 

Święta Bożego Narodzenia minęły błyskawicznie, ale świąteczna atmosfera pozostanie z nami na dłużej. Po dwóch latach przerwy do Wadowic powraca Orszak Trzech Króli!

W Wadowicach uroczystości rozpoczną się 6 stycznia  o godzinie 12:00 mszą święta w Bazylice Ofiarowania NMP. O godzinie 13:15 nastąpi formowanie orszaku i wspólny przemarsz pod kościół św. Piotra Apostoła. Tam z kolei o godzinie 13:45 odbędą się jasełka przygotowane przez Publiczną Szkołę Podstawową w Stanisławiu Górnym oraz wspólne kolędowanie.

Organizatorem wydarzenia jest: Parafia Ofiarowania NMP, Parafia św. Piotra Apostoła, Gmina Wadowice oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławiu Górnym.

Orszak Trzech Króli organizowany jest w wielu polskich miejscowościach. Wciąż nowy zwyczaj nawiązuje do tradycji wystawiania jasełek ulicznych. Organizuje się go w Dzień Objawienia Pańskiego (Święto Epifanii), który potocznie nazywamy Świętem Trzech Króli. To jedno z pierwszych świąt chrześcijańskich, zamykające cykl świąteczny Bożego Narodzenia.

Zobacz również: „Oto przychodzę” w andrychowskim kinie „Beskid”

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x