Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dom Seniora w Bachowicach tętni życiem

Dom Seniora w Bachowicach tętni życiem

Spełniły się marzenia seniorów Gminy Spytkowice.

W Bachowicach uroczyście otwarto pierwszy na naszym terenie Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów. Ta inwestycja powstała w miejscu szczególnym, w budynku dawnej „Ochronki” utworzonej przez księdza doktora Franciszka Gołbę – wielkiego społecznika i prekursora ruchu spółdzielczego.

Mariusz Krystian – Wójt Gminy Spytkowice, inicjator przedstawił historię powstania nowej placówki, a następnie zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia.

Rafał Stuglik – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego pogratulował wspaniałego nowoczesnego obiektu, który umożliwi osobom starszym poprawę jakości życia, przyczyni się do ich aktywności oraz pomoże nawiązać i utrzymać relacje społeczne.

Gratuluję Panu Mariuszowi Krystianowi – Wójtowi Gminy Spytkowice sfinansowania całej inwestycji z budżetu gminnego. To piękny dowód skutecznej realizacji polityki senioralnej, jakże potrzebnej w dobie starzejącego się społeczeństwa” – mówił radny.

Jacek Kowalczyk – Pełnomocnik Wojewody Małopolskiego do spraw seniorów, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego  odczytał list gratulacyjny od Łukasza Kmity – Wojewody Małopolskiego.

Poświęcenia obiektu dokonał Ks. Jerzy Skórkiewicz – Proboszcz parafii w Bachowicach

Dom Seniora w Bachowicach, przy ul. Stefczyka 81 jest ośrodkiem zapewniającym wsparcie i opiekę osobom sprawnym, wymagającym częściowej pomocy w zaspokajaniu potrzeb życiowych, które: są nieaktywne zawodowo, ukończyły 60 rok życia, posiadają miejsce stałego zamieszkania na terenie gminy Spytkowice.

Dom Seniora oferuje: rehabilitację, opiekę pielęgniarską, zajęcia wspomagające aktywność, ciepły posiłek, pomoc w załatwieniu spraw urzędowych i lekarskich, kontakt ze specjalistami z różnych dziedzin na życzenie Seniorów.

Prawo pobytu uczestników w Domu Seniora w Bachowicach przyznawane jest w drodze decyzji administracyjnej wydawanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Spytkowicach, na wniosek osoby zainteresowanej po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego.

Budowa Domu Seniora w Bachowicach ruszyła w połowie 2022 roku. Gmina przeznaczyła na ten cel 2,3 mln zł. W ramach inwestycji  przebudowano budynek przy ul. Stefczyka.

 

Zobacz: Zimowy hit w Spytkowicach. Mobilne lodowisko odwiedziło 10 tys. osób

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x