Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kolarskie emocje w powiecie wadowickim

Kolarskie emocje w powiecie wadowickim

Tour de Pologne 5 sierpnia w powiecie wadowickim! Uwaga, będą utrudnienia w ruchu.

Już w najbliższy piątek, tj. 5 sierpnia przez północno-wschodnia część powiatu wadowickiego przejadą kolarze uczestnicy 79. Tour de Pologne. Będzie to ostatni, VII etap tego wyścigu prowadzący trasa okrężną ze Skawiny do Krakowa długości prawie 178 km.

Jest on usytuowany na malowniczej i pagórkowatej trasie prowadzącej okolicami Pogórza Wielickiego i Beskidu Makowskiego. Poza powiatem wadowickim wyścig przejedzie przez powiaty myślenicki, suski i ziemski krakowski, docierając na metę usytuowaną przy krakowskich Błoniach.

Najwcześniej kolarze pojawia się w Izdebniku (około godz. 14.50), aby przez Biertowice dojechać do Sułkowic. Stamtąd, jadąc przez Jastrzębią dotrą do powiatu wadowickiego i gminy lanckorońskiej. Około godz. 15.00 na zabytkowym Rynku w Lanckoronie rozegrają lotną premię, po czym udadzą się w kierunku Palczy przez Brody i Skawinki.

Po ponad dwóch godzinach jazdy kolarze ponownie pojawią się w powiecie wadowickim, tym razem w gminie Brzeźnica, jadąc drogą krajową nr 44. Trasę przez gminę brzeźnicka pokonają w godz. 17.10-17.35, jadąc kolejno przez Brzeźnicę, Nowe Dwory, Chrząstowice i Łączany. Przez most na Wiśle opuszcza powiat wadowicki, wjeżdżając do powiatu krakowskiego.

Drogi po których poruszać się będą kolarze zostaną zamknięte dla ruchu z co najmniej półgodzinnym wyprzedzeniem przed planowanym przyjazdem wyścigu.

 

Zobacz również: Legendarny wyścig kolarski na trasach powiatu wadowickiego

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x