Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W Spytkowicach otwarto Centrum Sportu i Rekreacji

W Spytkowicach otwarto Centrum Sportu i Rekreacji

Piękny prezent na Dzień Nauczyciela.

Piękna oprawa towarzyszyła otwarciu Centrum Sportu i Rekreacji  przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Spytkowicach. Dopisała pogoda, goście oraz przedstawiciele lokalnej społeczności szkolnej i samorządowej.

Nowy kompleks sportowo – rekreacyjny to prawdziwa wizytówka Gminy Spytkowice. W jego skład wchodzą: Boisko do piłki nożnej, z nawierzchnią z trawy IV generacji, tzw. trawy bezzasypowej, boisko do siatkówki i koszykówki z nawierzchnią bezpieczną, boisko do piłki ręcznej i kort tenisowy, bieżnia lekkoatletyczna, plac zabaw z nawierzchnią bezpieczną oraz siłownia na wolnym powietrzu.

Całość kompleksu jest ogrodzona, oświetlona i zainstalowano w niej monitoring wizyjny. Inwestycja kosztowała blisko 2,5 miliona złotych, z czego większość pochodzi ze środków samorządu województwa małopolskiego.

„Wiele by mówić na temat historii budowy…W tym momencie powiem tylko, że serdecznie dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego za dofinansowanie budowy kwotą 1,5 miliona złotych. W sposób szczególny dziękuję Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Pani Marszałek Iwona Gibas, Radny Województwa Małopolskiego Rafał Stuglik. Wasza wizyta w naszej Gminie w 2021 roku przyniosła znakomite rezultatypowiedział podczas uroczystości Mariusz Krystian – Wójt Spytkowic.

Rafał  Stuglik podkreślił znaczenie nowoczesnego Centrum Sportowego na świeżym powietrzu, który przyczyni się do wzrostu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.Takich obiektów nam potrzeba – stwierdził radny województwa.

Obiekt do godzin popołudniowych będzie stanowił bazę sportową dla szkoły, a po południu  będzie udostępniony bezpłatnie Mieszkańcom.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Rafał Stuglik – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, przedstawiciele samorządu gminy Spytkowice, Dyrektorzy placówek oświatowych oraz dzieci i młodzież z lokalnych szkół.

 

Zobacz również: W Radoczy otwarto wielofunkcyjne boisko

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x