Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wyścig „Solidarności” zawita do powiatu wadowickiego

Wyścig „Solidarności” zawita do powiatu wadowickiego

Najwcześniej kolarze na terenie powiatu wadowickiego pojawią się w Łączanach.

 Już w najbliższy czwartek, tj. 30 czerwca br. przez północno-wschodnie tereny powiatu wadowickiego we wczesnych godzinach popołudniowych przejadą uczestnicy 33. Wyścigu Kolarskiego “Solidarności” i Olimpijczyków.

Wyścig ten rozgrywany jest pod honorowym protektoratem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jednym ze sponsorów wyścigu jest Zarząd Powiatu Wadowickiego. Organizatorami imprezy są: NSZZ “Solidarność” Zarząd Regionu Ziemia  Łódzka oraz Stowarzyszenie Olimpijczyków Polskich. Wyścig liczy 5 etapów o łącznej długości 770 km. Spodziewany jest udział 140 kolarzy z wielu krajów.

Przez powiat wadowicki kolarze przejadą podczas 3. Etapu wyścigu prowadzącego z Jaworzna do Nowego Sącza o długości 207 km. Jest to najdłuższy i najtrudniejszy etap tegorocznego wyścigu, który prawdopodobnie zadecyduje o końcowej klasyfikacji, biorąc pod uwagę górską trasę i upał, który może dochodzić nawet do 36 st. C.

Najwcześniej kolarze na terenie powiatu wadowickiego pojawią się w Łączanach (około godz. 14.40), by przejechać przez powiat odcinek o długości 35 km, większości drogami powiatowymi i gminnymi, aby nie blokować ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Na drogę krajową nr 44 wjadą na rondzie przy kościele w Ryczowie, aby po przejechaniu 2 km skręcić do Tłuczani.

Następnie przejadą przez Nowe Dwory, przecinając skrzyżowanie drogi powiatowej Brzeźnica-Tomice. W Nowych Dorach na skrzyżowaniu ul. Wadowickiej, Klonowej i Spacerowej około godz. 14.54 rozegrają lotny finisz. Z kolei przez Marcyporebę, Kopytówkę i Bęczyn dotrą do Paszkówki. W tej wsi na kulminacji pasma Draboża około godz. 15.10 powalczą o punkty na górskiej premii. Stamtąd zjadą do Przytkowic, jadąc drogą wojewódzką nr 953 kilometr w kierunku Kalwarii. Skręcą w kierunku stacji kolejowej w Leńczach, aby przez Podolany minąć kolejowy przejazd niestrzeżony, udając się do Zarzyc Małych, a następnie Podchybia. W Izdebniku na krótko wjadą na drogę krajową nr 52, aby w centrum wsi zjechać na Sułkowice. Powiat wadowicki peleton opuści około godz. 15.30.

Na wymienionej trasie przejazdu należy liczyć się z ograniczeniami w ruchu drogowym na pół godziny przed spodziewanym przyjazdem kolarzy. Liczymy na gorący doping ze strony kibiców. Niech druhowie-strażacy OSP oprócz  zabezpieczenia trasy pomyślą o delikatnym polewaniu kolarzy zimną wodą.

Więcej szczegółów o wyścigu na stronie: www.wyscig.com.pl

Zobacz również: W Wadowicach otwarto tężnię solankową. Dla zdrowia i relaksu

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x