Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dlaczego warto zainstalować kamery samochodowe?

Dlaczego warto zainstalować kamery samochodowe?

Od kilku lat na rynku modne są kamery samochodowe. Dlaczego są tak popularne? Jakie największe zalety płyną z ich posiadania?

Postęp technologiczny jest coraz większy, rynek jest nasycony wszelkimi urządzeniami rejestrującymi otoczenie. Od kilku lat na rynku modne są kamery samochodowe. Dlaczego są tak popularne? Jakie największe zalety płyną z ich posiadania?

Dowód w sądzie

Kamerka samochodowa jest już uznawana jako dowód w sądzie po uprzednim złożeniu wniosku o dołączeniu filmu do materiału dowodowego. Jednak jeśli nagrany film będzie słabej jakości, może zostać odrzucony. Dlatego jeżeli planuje się zakup tego urządzenia, lepiej zainwestować w lepsze parametry. Na przykład takie, które pozwalają również na nagranie w nocy, kiedy to widoczność jest dużo gorsza. Również w ubezpieczalni możemy starać się o odszkodowanie na podstawie nagrania. Zaleca się nie wycinać z filmów pewnych momentów, gdyż ten dowód może zostać na tej podstawie usunięty z postępowania.

Świadek zdarzenia, ustalenie sprawcy wypadku oraz ochrona pod nieobecność

Wideorejestratory to przede wszystkim obiektywny świadek zdarzenia. Nagranie wypadku w którym uczestniczymy, pomoże w ustaleniu sprawcy wypadku. Z kolei to pozwoli na wyeliminowanie oszustów ubezpieczeniowych. Dodatkowo w przypadku ucieczki uczestnika wypadku, kamera zarejestruje numery rejestracyjne pojazdu, co z pewnością ułatwi znalezienie tej osoby. Kamery posiadają także opcję nagrywania w „trybie parkingowym”. W przypadku kiedy samochód stoi na parkingu, a ich czujniki odnotują ruch, urządzenie wybudza się i natychmiast rejestruje otoczenie. Tym sposobem zarysowanie lub większe uszkodzenia naszego pojazdu będą miały szansę na uzyskanie sprawiedliwości.

Uwiecznianie przyjemnych chwil

Posiadanie kamery, nie ogranicza tylko do trzymania go aucie, warto zabrać go ze sobą na wycieczkę w wysokie góry, trasy rowerowe, rejsy promem a nawet na skoki na bungee czy ze spadochronem. Dzięki temu wszystkie wyjątkowe chwile w życiu będą uwiecznione i zostaną z nami na zawsze. Co lepsze, urządzenie nie rozprasza naszej uwagi, zatem możemy spokojnie cieszyć się przeżywanymi momentami.

Przed zabraniem kamery w podróż czy na wakacje zagraniczne, pamiętajmy, że w niektórych krajach grozi mandat za jej używanie. Watro sprawdzić które z państw wprowadziły zakaz lub ograniczenia jej stosowania. W Unii Europejskiej Austria i Portugalia zabrania nawet jej posiadania. Natomiast obostrzenia stosuje wiele innych krajów i choć ich posiadanie jest legalne, to jednak niekoniecznie nagrany film będzie dopuszczony w sądzie jako dowód, są to m. in. Słowacja, Szwajcaria, Luksemburg czy Belgia.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x