Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dwuletni Bartuś czeka na pomoc

Dwuletni Bartuś czeka na pomoc

Musimy zrobić wszystko, aby pomóc słyszeć i umożliwić Bartusiowi normalne funkcjonowanie.

Bartuś urodził się 20 stycznia 2021 w Krakowie. Zaraz po urodzeniu okazało się, że ma zrośnięty kanał słuchowy i nierozwiniętą małżowinę uszną w lewym uszku.

Taka wada uszka nazywa się mikrocja z atrezją. Przez zrośnięcie kanału słuchowego nasz syn ma głęboki niedosłuch (80 db) lewostronny i aby mógł się prawidłowo rozwijać od 5 miesiąca życia nosi aparat słuchowy. Słuch to mowa a rozwój mowy na tym etapie życia jest najważniejszy.

Dlatego Bartuś jest rehabilitowany od 6 miesiąca życia i dwa razy w tygodniu chodzi na zajęcia z surdologopedą i surdopedagogiem. Pragniemy dla naszego synka wszystkiego co najlepsze w dlatego rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na operacje otwarcia kanału oraz rekonstrukcji małżowiny usznej.

Najlepszy zespół otolaryngologów i chirurgów plastycznych wykonujący takie zabiegi jest w USA gdzie doktor Tahiri wraz ze swoim zespołem pomaga dzieciom z całego świata odzyskać słuch. Koszt takiej operacji niestety przerasta nasze możliwości finansowe ponieważ waha się w granicach 150 000 dolarów.

Bartuś jest bardzo radosnym i ciekawym świata chłopcem. Naszym największym marzeniem jest otwarcie mu drogi do świata dźwięków. Musimy zrobić wszystko aby pomóc mu słyszeć i umożliwić normalne funkcjonowanie.

Dlatego zwracamy się o pomoc finansową do wszystkich ludzi o dobrych sercach. Pomóżcie naszemu Bartusiowi odzyskać słuch – apelują rodzice Bartusia.

Nasza redakcja również włączyła się do pomocy Bartkowi. Zachęcamy do wszelkiej pomocy!

Więcej informacji: pomagam.pl/d4e4te

Zobacz również: Dasz sobie radę; piosenka robi furorę. Młodzi też wiedzą jak pomagać

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x