Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Już w przyszłym roku wielkie centrum handlowe w Andrychowie

Już w przyszłym roku wielkie centrum handlowe w Andrychowie

To pierwszy wielkopowierzchniowy obiekt handlowy w okolicy. Będą 33 sklepy i 630 miejsc parkingowych.

Od pewnego czasu mieszkańcy miasta Andrychów czekają na rozpoczęcie budowy Centrum Handlowego, mające powstać na Górnicy, przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z Białą Drogą. Początkowe plany odbioru przypadały na ten rok, jednak z przyczyn, które nie zostały podane oficjalnie, inwestor przesunął projekt na koniec przyszłego roku.

Za kompleksową usługę nad największym skupiskiem sklepów w naszym regionie odpowiada spółka Accteum Central Europe. Specjalizuje się w rozwoju centrów handlowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu developerskiego, począwszy od dokonania rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż centrów handlowych. Obecnie kończy prace nad budową CH w Chełmie.

Powstała galeria będzie pierwszym okolicznym miejscem gdzie zasięg będzie sięgał 200 tys. mieszkańców miasta oraz okolic. Na ten moment podobne miejsca są dostępne w Bielsku-Białej, Oświęcimiu, Krakowie czy Katowicach, jednak oddalone są od Andrychowa o 30-60 km.

Powierzchnia kompleksu ma sięgać 24 000 m² z czego do najmu oferowane będą 33 sklepy, a w tym supermarket o powierzchni 2 300 m². Z myślą o klientach przygotowano plan 630 miejsc parkingowych. Będziemy tam mogli znaleźć salon RTV i AGD, sklep budowlany oraz sklepy obuwnicze i odzieżowe. Co ciekawe początkowy pomysł o sali kinowej raczej nie będzie kontynuowany. Inwestor nie wspomina już o tym pomyśle w swoich wypowiedziach.

Termin zakończenia budowy, a tym samym wielkiego otwarcia Centrum Handlowego Andrychów ma się odbyć końcem 2020 roku. Jednak na finalną listę sklepów jeszcze będziemy musieli poczekać.

 

Źródło: materiały prasowe.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x