Alert drugiego stopnia. Burze i silne opady deszczu na horyzoncie

Alert drugiego stopnia. Burze i silne opady deszczu na horyzoncie

Miejscami możliwy nawet grad.
  • 29 czerwca, 2020
  • 10:55

Na terenie powiatu wadowickiego od godz. 12.00 dnia 29.06.2020 do godz. 22.00 dnia 29.06.2020 r. prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 40 mm do 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 110 km/h, miejscami grad.

W ostatnich dniach pogoda był słoneczna i raczej oberwanie chmury omijało nasz powiat. W poniedziałek (29.06) jednak niebo jest całkiem zaciągnięte chmurami i prawdopodobnie nie unikniemy deszczu.

Wydane ostrzeżenie o sile II stopnia może mieć następujące skutki: możliwe utrudnienia na drogach związane z powalonymi drzewami, przerwy w dostawach prądu, lokalne podtopienia. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Zobacz również << Od 2 lipca w Policji będą obowiązywać wyłącznie nowe numery telefonów >>

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
  • 8 lipca, 2020
  • 11:12