Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Amatorzy narkotyków przyłapani na prowadzeniu pojazdów, w dodatku bez prawa jazdy

Amatorzy narkotyków przyłapani na prowadzeniu pojazdów, w dodatku bez prawa jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, działający w grupie SPEED, zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę po narkotykach, a także nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. 

Do zdarzenia doszło we wtorek (14.01.2020), kiedy policjanci oświęcimskiej grupy SPEED patrolowali trasę Oświęcim – Kęty (DW 948). Tuż po godzinie 14.00 w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej dostrzegli jadący z dużą prędkością samochód marki Ford Mondeo. Laserowy miernik prędkości wskazał, że przekroczył on dopuszczalną prędkość o 42km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50km/h. W związku z tym funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą forda siedzi 20 – letni mieszkaniec Kęt, który nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci zauważyli również jego dziwne zachowanie, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości dokonali sprawdzenia śliny mężczyzny na zawartość środków odurzających. Tester wykrył amfetaminę i metaamfetaminę. W związku z tym 20 – latek został zatrzymany. W celu zabezpieczenia pojazdu mężczyzna zadzwonił do swojego znajomego, aby ten przyjechał na miejsce kontroli i przejął jego samochód.

Po kilkunastu minutach na miejsce przyszedł 19 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, któremu policjanci mieli przekazać kluczyki do forda. Zgodnie z procedurą funkcjonariusze poprosili o dowód tożsamości mężczyzny. W trakcie weryfikacji danych okazało się, że 19 – latek, również nie posiada uprawnień do kierowania, a przeprowadzone badanie testerem narkotykowym śliny mężczyzny potwierdziło, że i on znajduje się pod  wpływem narkotyków, a dokładnie amfetaminy. Ponadto policjanci ujawnili, że aby pomóc koledze na miejsce przyjechał swoim samochodem, który zaparkował kilka przecznic dalej.

Obaj amatorzy narkotyków zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Do badań została im również pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień grozi wysoka grzywna, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Ciągły brak miejsc pod Starostwem w Wadowicach >>

Podziel się tym wpisem: